Rekolekcje kapłańskie w ECCC Warszawa Falenica

23-10-2017
27-10-2017
Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC)
ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa

Tytuł: Odczytanie obecnego czasu w kluczu paschalnym

Tematyka: Mamy za sobą XX wiek, który możemy określić m. in. mianem Wielkiego Piątku Dziejów ze względu na największe Golgoty, jakie zaistniały w tym minionym wieku w całej dotychczasowej historii ludzkości. Jeśli byłoby to prawdą, to czas, w który obecnie wkraczamy możemy określić mianem początków Wielkiej Soboty Dziejów: czas poczucia klęski, niepewności, zagubienia, doświadczania milczenia Boga, trudności w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań. Dlatego podczas tych rekolekcji podejmiemy próbę odczytywania czasu obecnego w kluczu wydarzeń paschalnych. Rozważaniom będzie towarzyszyło podejmowanie zagadnień dotyczących tożsamości, misji i wyzwań stających przed kapłanami dziś.

Prowadzący:
o. Aleksander Jacyniak SJ
o. dr Aleksander Jacyniak SJ, rekolekcjonista, były kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, obecnie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej i proboszcz tamtejszej parafii.

Koszty:
Zakwaterowanie w pokoju 1.osobowym z łazienką i pełnym wyżywieniem – 500 PLN.

Plan
Dzień przyjazdu:
od 15.00 Zakwaterowanie w Ośrodku. Możliwość odprawienia Eucharystii.
18.00 Kolacja
19.00 Wprowadzenie do rekolekcji

Zakończenie rekolekcji ostatniego dnia obiadem o godz. 12.30

WARUNKI POBYTU
1. Dla potrzeb rekolekcji i sesji dysponujemy pokojami 1 i 2-osobowymi z łazienkami (w każdej łazience znajduje się suszarka do włosów). Jeżeli pokoje 1-osobowe zostają wyczerpane, wtedy zainteresowanym proponujemy pokoje 2-osobowe. Posiadamy również jeden pokój 2-osobowy z łazienką w pełni przystosowany dla osoby niepełnosprawnej. Dla celów innych niż rekolekcje posiadamy także pokoje 3-osobowe.

2. W ramach zakwaterowania zapewniamy: bieliznę pościelowąduży ręcznik i 3 posiłki dziennie (w zależności od wykupionej opcji). W każdym pokoju znajduje się egzemplarz Pisma Świętego. Na rekolekcje czy sesje przydatne będzie zabranie ze sobą przyborów do pisania i notowania, a w okresie jesienno-wiosennym (przejściowym) prosimy o zabranie cieplejszej odzieży.

3. Do dyspozycji wszystkich gości udostępniamy dwa pomieszczenia samoobsługowe o charakterze „kawiarenki”, w których znajdują się: czajnikikubkikawaherbatacukiermleko do kawy, a także niewielka lodówka. Nie ma możliwości korzystania z własnych czajników czy tym podobnych urządzeń w pokojach. W holu Centrum dostępny jest także automat ze słodyczami i napojami.

4. Zakwaterowanie w ośrodku w dniach rozpoczęcia rekolekcji/sesji/warsztatów odbywa się w godz.: 15.00 – 19.00. Przyjazd o innych porach jest możliwy tylko po indywidualnym zgłoszeniu z wyprzedzeniem, gdyż nasz ośrodek nie posiada całodobowej recepcji. Nie dotyczy wydarzeń, które rozpoczynają się o innych godzinach niż wieczorne.

5. Ośrodek posiada 20 miejsc parkingowych. O wyczerpaniu tych miejsc informujemy przez domofon – miejsca do zaparkowania można znaleźć w pobliżu naszego Ośrodka (szczególnie przy ogrodzeniu naszej posesji od ul. Ratynieckiej).

6. Na wszystkie wydarzenia oferowane w naszym ośrodku obowiązuje przedpłata, którą należy opłacić najpóźniej do 14 dni po zgłoszeniu się na wydarzenie (jeśli byłoby to trudnością, prosimy o sygnał). Brak przesłanej przedpłaty rozumiemy jako znak rezygnacji z wydarzenia. Szczegółowe informacje o przedpłacie są przesyłane osobom zapisującym się na wydarzenia.

7. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. O tym fakcie prosimy informować podczas rezerwacji miejsc (wysyłania zgłoszenia na rekolekcje/sesje) przesyłając stosowne dane potrzebne do wystawienia faktury.

8. Istnieje możliwość wynajmu pokoi gościnnych. Nasz Ośrodek nie jest hotelem ani pensjonatem, dlatego prosimy dookreślać godziny przyjazdu i wyjazdu oraz inne ważne szczegóły z sekretariatem podczas rezerwacji noclegu.

Zapisy przez stronę internetową: www.eccc.pl
http://www.eccc.pl/programy-i- zapisy/rekolekcje/wydarzenie/128-rekolekcje- dla-kaplanow