Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie”.

Czy dziecko owinięte w pieluszki, złożone na sianie w żłobie, może być królem królów? Czy wszechmocny Bóg może stać się bezbronnym człowiekiem? Wydaje się to trudne do pojęcia. A jednak jest to prawda.

Pewna kobieta długo odczuwała wielki lęk na samo słowo „Bóg”. Bała się Boga. Kiedy urodzła synka i zajmowała się jego pielęgnacją, wtedy przypomniała sobie zdanie „Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki…” Wtedy też poczuła ogromną radość i jednocześnie przestała się bać Boga.  Uświadomiłą sobie, że Bóg, który stał się Dzieckiem, który oddał się w nasze ręce, nie może przecież być Bogiem budzącym trwogę.

Adorując Jezusa w szopce, zaproś Go z radością do siebie. Zaproś Go wraz z Maryją i Józefem do swojego domu. I módl się, by świat nigdy nie oderwał cię od Boga, by Bóg nigdy nie musiał płakać nad twoją wiarą, byś ty nigdy nie musiał płakać nad swoim człowieczeństwem. A Święta Rodzina niech błogosławi tobie i twoim najbliższym.

Ks. dr Teodor Szarwark – emerytowany kapłan diecezji tarnowskiej, rekolekcjonista i autor licznych materiałów homiletycznych.

Udostępnij Tweet