III Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej

24 maja (czwartek) odbędzie się III pielgrzymka kapłanów naszej diecezji, tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Będzie to czas wspólnej modlitwy, pokuty i refleksji nad naszym powołaniem kapłańskim. To również czas modlitwy w intencji rozpoczynającego się V Synodu naszej diecezji oraz przeproszenia Boga za nasze grzechy kapłańskie i grzechy naszych diecezjan. Niech nie zabraknie nikogo z nas przed Matki Bożej Tuchowskiej, a osobista modlitwa, spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu, wybrana forma postu czy praktyka uczynków miłosierdzia wyda owoc w postaci nawrócenia i jeszcze bardziej gorliwych starań o osobistą świętość.

Plan pielgrzymki:
9.45 – zebranie się na placu sanktuaryjnym (w razie deszczu – w świątyni)
10.00 – powitanie
10.10 – modlitwa przedpołudniowa, konferencja ascetyczna ks. dr Jacka Nowaka
11.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu – sakrament pokuty
11.45 – depozycja i przygotowanie do Eucharystii
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
13.30 – obiad (w klasztorze oo. Redemptorystów) – zakończenie pielgrzymki

W celach organizacyjnych prosi się, aby parkować samochody na dolnych parkingach.
W miarę możliwości przyjeżdżamy po kilku kapłanów jednym samochodem. Każdy kapłan
przywozi ze sobą albę oraz stułę koloru białego lub złotego.
Chętni kapłani, będą mogli w tym dniu pielgrzymować pieszo z Zawady k. Tarnowa, miejsca urodzenia bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Pielgrzymka wyruszy o
godz. 6.00 rano spod kościółka w Zawadzie, aby przed godz. 10.00 dołączyć do grupy
zgromadzonej na placu sanktuaryjnym.

Formacja Stała Kapłanów Diecezji Tarnowskiej